12.10.22 ÕES koosolek: Agur Benno”Maanõunik Hermann Ludwig von Löwensterni lapsed kui erandlik autorite kogum baltisaksa memuaarkirjanduses”

Olete oodatud järgmisele Õpetatud Eesti Seltsi koosolekule, mis toimub kolmapäeval, 12. oktoobril 2022 kell 16.15 Jakobi 2-224.

Ettekande peab Agur Benno teemal “Maanõunik Hermann Ludwig von Löwensterni lapsed kui erandlik autorite kogum baltisaksa memuaarkirjanduses”.

Eestimaa rüütelkonna maanõunikul ja juhil aastail 1789-1792 Hermann Ludwig von Löwensternil ning tema abikaasal Hedwig Margarethel oli kokku 10 last, kellest 4 on igaüks omal kombel jätnud jälje baltisaksa 19. saj memuaarkirjandusse. Kaks poega olid ratsaväeohvitserid, kes osalesid koalitsioonisõdades Napoleoni vastu, mereväeohvitserist vend tegi kaasa esimese Venemaa lipu all toimunud ümbermaailmareisi ning ainuke õde neist pani juba vanas eas kirja oma tolle aja kohta väga ebatavalise elukäigu. Oma aja kohta on tegemist ühe perekonna laste kohta ebatavaliselt tiheda mälestusteoste kontsentratsiooniga.

Kõik oodatud!